NBII Nyugati csoport 2011/2012:

1.forduló:
SOPRONI VSE–VESZPRÉM FC 3–2 (0–1)
Sopron, 1000 néző. Vezette: Pintér Cs. (8) (Huszár, Kóbor)
SOPRON: Sipos G. – Csontos, Szmiljanics, Bozsoki, Nagy Z. (Horváth T., 62.) – Tamási R. (Bognár Gy., a szünetben), Planéta, Lazics, Szabó L. (Fazekas N., 88.) – Csordás Cs., Bausz. Vezetőedző: Végh Tibor
VESZPRÉM: Varga T. – Garai (Szöllőskei, 74.), Hegedűs Gy., Lang, Bosnjak (Mesa, 83.) – Thiago, Hevesi-Tóth, Leitold, Finta P. – Novothny, Alex (Vitomir, 89.). Vezetőedző: Vágó Attila
Gólszerző: Novothny (0–1) a 37., Novothny (0–2) az 51., Szmiljanics (1–2) az 58., Szabó L. (2–2) a 62., Szabó L. (3–2) a 75. percben
MESTERMÉRLEG
Végh Tibor: – Kétgólos hátrányból talált magára a csapat, és nagyszerű játékkal sikerült megfordítanunk a mérkőzést.
Vágó Attila: – Kettő nulla után azt hittük, megnyertük a mérkőzést, és ez végzetes hibának bizonyult...

2.forduló:
VESZPRÉM FC–FC AJKA 0–1 (0–1)
Veszprém, 300 néző. Vezette: Botló (Iványi I., Becséri D.)
VESZPRÉM: Kádár B. – Garai, Hegedűs Gy. (Pálfi R., 60.), Lang, Bosnjak (Gomez, 65.) – Hevesi-Tóth, Finta P. (Ihász, 55.), Leitold – Thiago, Burcsik, Alex. Vezetőedző: Vágó Attila
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Kovács Zs., Kovács Sz., Pothárn – Szabó L. (Horváth Á., 80.), Mihalecz P. (Péter, 90.), Vittman (Szalai R., 58.). Vezetőedző: Artner Tamás
Gólszerző: Pothárn (0–1) a 15. percben

Vágó Attila: – Hiába voltunk végig mezőnyfölényben, dolgoztunk ki helyzeteket, rúgtunk kapufát, az Ajka egy lövéssel elvitte a három pontot.
Artner Tamás: – Ezúttal nem játszottunk jól, mégis nagyon értékes három pontot szereztünk meg a jól futballozó veszprémiektől.

3.forduló:
VESZPRÉM FC–FERENCVÁROS II 3–1 (1–0)
Veszprém, 400 néző. Vezette: Kovács G. (Péter, Makkosné)
VESZPRÉM: Kádár B. – Garai, Hegedűs Gy., Hevesi-Tóth, Bosnjak – Ihász, Szöllőskei (Finta P., 58.), Thiago (Schleer, 82.), Burcsik – Novothny, Alex (Vitomir, 65.). Vezetőedző: Vágó Attila
FERENCVÁROS II: Jova – Vass M., Fülöp N., Vattai, Tóth A. – Fitos (Szabó R., 80.), Peszmeg (Antal Zs., 70.), Józsi, Tóth B. – Varga B. (Papp M., 46.), Gárdos. Edző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Alex (1–0) a 30., Novothny (2–0) az 53., Tóth B. (2–1) az 58., Finta P. (3–1) a 72. percben
Vágó Attila: – Két vereség után felszabadultan futballoztunk, és ekkora különbséggel is megérdemelten győztünk.
Lipcsei Péter: – A helyzeteit jobban kihasználó veszprémiek megérdemelten nyertek, mert kettő egy után egy egyéni hibával tettünk azért, hogy veszítsünk.

4.forduló:
KOZÁRMISLENY SE–VESZPRÉM FC 3–1 (1–0)
Kozármisleny, 300 néző. Vezette: Barna (Kiss I B., Kis Z.)
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Fodor F., Balaskó Cs. (Kovács T. – 35.), Fellai, Tasselmájer – Ato, Nagy E., Andruskó (Asztalos – 50.), Rácz F. – Godslove (Laki Z. – 65.), Koller K. Vezetőedző: Márton Gábor
VESZPRÉM: Kádár B. – Garai, Hegedűs Gy., Lang, Leitold – Gomez (Nikolin – a szünetben), Thiago, Hevesi-Tóth, Burcsik (Szöllőskei – 54.) – Novothny, Alex (Schleer – 72.). Vezetőedző: Vágó Attila
Gólszerző: Fodor F. (1–0) a 9., Alex (1–1) a 49., Laki Z. (2–1) a 70., Laki Z. (3–1) a 79. percben
Márton Gábor: Jól kezdtünk, gyorsan gólt is szereztünk, de aztán számomra érthetetlen módon visszaestünk. Lassan megszokott, hogy jobban akarjuk a győzelmet ellenfelünknél, és most is ez döntött.
Vágó Attila: Egy-egyig sok hiba, gyenge színvonal jellemezte a mérkőzést, utána mi két nagy helyzetet hagytunk ki, a hazaiak viszont berúgták ezeket, így megérdemelt a győzelmük.

5.forduló:
VESZPRÉM FC–SZIGETSZENTMIKLÓSI TK 1–1 (0–1)
Veszprém, 300 néző. Vezette: Kovács J. Z. (Hofbauer, Hima A.)
VESZPRÉM: Kádár – Garai (Szöllőskei, 75.), Hegedűs Gy., Lang, Bosnjak – Hevesi Tóth, Thiago, Molnár Z., Finta (Leitold, 62.) – Novothny, Alex (Nikolin, 56.). Vezetőedző: Vágó Attila
SZTK: Kozma – Csák, Szamosi, Szamosszegi, Sadjo (Csiszár, 82.) – Barna, Kvekveskiri, Bonifert (Fekete L., 14.), Somorjai – Varga Z., Fekete Á. (Csepregi, 63.). Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerző: Fekete Á. (0–1) a 35., Hegedűs Gy. (1–1) a 69. percben
Vágó Attila: – Harmincötödik NB II-es mérkőzésünkön először játszottunk döntetlent, egy sok hibával tarkított, gyenge színvonalú mérkőzésen.
Várhidi Péter: – Egy–null után növelhettük volna előnyünket, de végül igazságos döntetlen született.

6.forduló:
DUNAÚJVÁROS-PÁLHALMA ASE–VESZPRÉM FC    1–2 (1–2)
Dunaújváros, 300 néző. Vezette: Gyarmati II T. (Márton Zs., Kis I B.)
DUNAÚJVÁROS-PÁLHALMA: Floszmann – Dudás P., Salamon, Kőkuti, Huber – Basztovanov, Cséza (Payeta, 87.), Vaskó J., Márki – Szmoljanovics (Nagy D., 76.), Bezerédi. Vezetőedző: Nagy Zoltán
VESZPRÉM: Kádár B. – Garai, Hegedűs Gy., Lang – Bosnjak, Hevesi-Tóth, Thiago, Molnár Z. – Burcsik (Finta P., 59.), Novothny (Czvetkó, 68.), Alex (Nikolin, 74.). Vezetőedző: Vágó Attila
Gólszerző: Alex (11-esből, 0–1) a 4., Thiago (0–2) a 17., Basztovanov (1–2) a 34. percben
Kiállítva: Kőkuti (második sárga lap után) a 79. percben
Nagy Zoltán: – Játékban, mentalitásban előrébb léptünk, kezdjük felvenni az NB II ritmusát. Nem szoktam a játékvezetőkkel foglalkozni, de ezúttal a bíró volt a leggyengébb láncszem.
Vágó Attila: – Rengeteg gólhelyzetet hibáztunk el, ez csaknem megbosszulta magát, a győzelmünkhöz szerencse is kellett, mégis megérdemelt sikert arattunk.

7.forduló:
VESZPFÉM FC–GYŐRI ETO II    4–0 (2–0)
Veszprém, 300 néző. Vezette: Farkas T. (Kóbor, Török K.)
VESZPRÉM: Kádár – Ihász, Hegedűs Gy., Lang, Bosnjak – Tiago (Gomez, 79.), Hevesi-Tóth, Molnár Z., Burcsik – Novotny (Czvetkó, 75.), Alex (Nikolin, 70.). Vezetőedző: Vágó Attila
ETO II: Molnár P. – Nagy Á., Paget, Zámbó, Hagymási (Kálmán, 60.) – Dömötör, Kiss M., Nicorec (Nyitrai, 44.), Strestik – Varga T., Kiss Sz. Edző: Klement István
Gólszerző: Lang (1–0) a 20., Lang (2–0) a 31., Novotny (3–0) a 70., Hegedűs Gy. (4–0) a 73. percben
Kiállítva: Zámbó (Novotny megrúgásáért) a 72. percben
Vágó Attila: – Dicséretes, hogy öt ifjúsági korú játékossal végig kézben tartottuk a mérkőzést, úgy, hogy jó ütemben lőttük a gólokat.
Klement István: – Bármennyire is szerettünk volna két magas belső védőt, nem volt, így a Veszprém fejjel megvert minket.

8.forduló:
NYUGATI CSOPORT, 8. FORDULÓ
MTK BUDAPEST–VESZPRÉM FC 5–1 (3–0)
Hidegkuti stadion, 500 néző. Vezette: Radványi (Varga Zs., Márkus)
MTK: Hegedűs L. – Wolfe, Vukmir, Szekeres A., Ladányi – Zsidai (Gál A., a 79.) – Frank (Könyves, 56.), Nikházi, Kanta J., Csiki – Tischler (Vass P., 75.). Szakmai igazgató: Garami József
VESZPRÉM: Kádár – Garai, Hegedűs Gy., Lang, Bosnjak (Gomez, 68.) – Hevesi-Tóth, Molnár Z. – Ihász, Alex, Thiago (Nikolin, 68.) – Novothny (Czvetkó, 77.). Vezetőedző: Vágó Attila
Gólszerző: Tischler (1–0) a 3., Nikházi (2–0) a 8., Csiki (3–0) a 31., Alex (3–1) a 62., Csiki (4–1) a 65., Csiki (5–1) a 90. percben
Garami József: – A lehető legjobban kezdődött a mérkőzés. Biztos vezetésünk tudatában már nyugodtan játszhattunk.
Vágó Attila: – Sajnos az első nyolc percben kétszer is helyzetbe hoztuk az MTK-t, amit ellenfelünk ki is használt. Már akkor eldőlt a három pont sorsa.

9.forduló:
VESZPRÉM FC–BUDAÖRSI SC 3–1 (1–1)
Veszprém,  300 néző. V.: Urbán E.
VESZPRÉM: Varga T. – Garai, Hegedűs Gy., Lang, Bosnjak – Thigao (Nikoln, 66.), Hevesi-Tóth, Molnár Z., Burcsik (Ihász, 82.) – Novothny (Czvetkó, 80.), Alex. Vezetőedző: Vágó Attila
BUDAÖRS: Esterházy – Csengő, Pleván, Hegedűs N., Lőrincz (Szűcs, 79.) – Horváth L. (Szentgyörgyi, 78.), Lászka, Tóth Cs. – Kollega (Németh P., 63.), Tüske, Sánta. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Kollega (0-1) a 26., Alex (1-1) a 28., Novotny (2-1) az 58., Hegedűs Gy. (3-1) a 87. percben
Vágó Attila: – Lélektanilag nagyon fontos volt ez a győzelem, amelyet akaratos futballal sikerült kiharcolni. Döntő volt, hogy 0-1 után gyorsan tudtunk egyenlíteni.
Lucsánszky Tamás: – A Veszprém ránk erőltette a játékát, és gyors egyenlítőgólja után fölén kerekedett a második félidőben.

10.forduló:
PAKSI FC II–VESZPRÉM FC 1–1 (0–1)
Paks, 100 néző. V: Fenyvesi (Gyarmati II T., Kiss I B.)
PAKS II: Kiss M. – Szolomájer, Berkó, Racskó, Blatt – Cziráki, Ganczer, Budai, Czinger (Bohner, a szünetben) – Pintér N. (Pap R., a szünetben), Feil (Féhr, 83.). Edző: Lengyel Ferenc
VESZPRÉM: Varga T. – Garai, Hegedűs Gy., Lang, Bosnjak – Thiago, Hevesi-Tóth, Molnár Z., Leitold (Burcsik, 65.) – Novothny, Alex. Vezetőedző: Vágó Attila
Gólszerző: Thiago (0–1) a 38., Feil (1–1) az 52. percben
Kiállítva: Ganczer (második sárga lap után) a 67. percben
Lengyel Ferenc: – A veszprémi gladiátorok ellen hősiesen szereztünk egy pontot.
Vágó Attila: – Sajnos egy nullás állásnál kihagytuk a tizenegyest, így értékes két pontot veszítettünk.

11.forduló:
VESZPRÉM FC–VIDEOTON PUSKÁS AKADÉMIA  2–2 (0–1)
Veszprém, 300 néző. Vezette: Kiss Norbert (Kepe Arnold, Kulman Tamás)
VFC: Kádár – Garai, Hegedüs, Lang,  Bosnjak – Thiago (Schleer, 80.), Hevesi-Tóth, Molnár Z., Finta (Leitold, 57.) – Novothny, Alex (Nikolin, 46.) Vezetőedző: Vágó Attila
VIDEOTON: Somodi – Margitics, Vaszicsku, Papucsek, Farkas N. – Macsicza, Soós (Orbán, 72.), Király – Balog (Baracskai, 72.), Máté, Babos (Jankovics, 78.) Vezetőedző: Hartyáni Gábor
Gólszerző: Máté (0–1) a 26., Novothny (1–1) az 50., Novothny (2–1) a 72., Macsicza (2–2) a 84. percben
Kiállítva: Farkas N. (második sárgalapért) a 76. percben
Vágó Attila: – Az első játékrészben gyengén játszottunk, majd a folytatásban sikerült egyenlíteni és megfordítani a mérkőzést, de egy gyermeteg egyéni hiba miatt az ellenfél újra kiegyenlített. A játék összképe alapján igazságos eredmény született.
Hartyáni Gábor: – Az első félidővel nem volt probléma, a második félidőben a kapu előtt határozottabb hazaiak megfordították a találkozó állását. Csapatom erejét mutatja azonban, hogy tíz emberrel is sikerült egyenlítenünk.

12.forduló:
FC TATABÁNYA–VESZPRÉM FC 0–0
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 300 néző. Vezette: Becséri D. (Péter T., Becséri G.)
TATABÁNYA: Dombai – Almási, Böjte, Izing – Móri, Milanovics, Deme, Szekér (Nyilas, 58.) – Béres, Sitku, Farkas J. (Lajtos, 72.). Vezetőedző: Kiprich József
VESZPRÉM: Varga T. – Garai, Hegedűs Gy., Pálfi R., Bosnjak – Thiago, Hevesi-Tóth, Molnár Z., Leitold (Szöllőskei, 84.) – Ihász (Nikolin, 63.), Alex (Czvetkó, 55.). Vezetőedző: Vágó Attila
Kiprich József: – Gyengén, sok technikai hibával játszottunk, nem tudtuk megbontani a vendégek védelmét. Az akarattal nem volt gond, a játékkal ellenben igen.
Vágó Attila: – Fegyelmezetten, a mérkőzést kézben tartva, teljesen megérdemelten szereztünk egy pontot, ezért dicséret illeti a csapatomat.

13.forduló:
VESZPRÉM FC–BKV ELŐRE 2–2 (1–0)
Veszprém, 200 néző. Vezette: García
VESZPRÉM: Varga T. – Garai, Hegedűs Gy., Lang, Bosnjak – Thiago, Hevesi-Tóth, Molnár Z., Burcsik (Finta P., 55.) – Novothny, Alex (Vitomir, 79.). Vezetőedző: Vágó Attila
BKV ELŐRE: Vezér – Miklósvári, Sebők I., Császár, Máj – Mayer (Rápó, 79.), Fazakas, Dányi, Szabó V. – Molnár P. (Boros, a szünetben), Varga E. (Katona D., a szünetben). Vezetőedző: Szapor Gábor
Gólszerző: Bosnjak (1–0) a 24., Szabó V. (1–1) a 67., Fazakas (1–2) a 73., Novothny (2–2) a 93. percben
Vágó Attila: – Nagyon fájó az újabb hazai döntetlen, egyben tanulságos is a második félidei felelőtlen játékunk, amelynek ez lett az eredménye.
Szapor Gábor: Maximális dicséret a csapatnak, a játékosoknak a hozzáállásért, de elmarasztalás is jár, mert az utolsó pillanatban tilos gólt kapni.

14.forduló:
BAJAI LSE KALO-MÉH–VESZPRÉM FC 1–1 (1–1)
Baja, 200 néző. Vezette: Pánczél (Viszokai, Iványi)
BAJA: Herbert – Szauter, Zahorecz, Forgács, Villám – Domokos, Szöllősi F. – Balázs (Kormos, a szünetben), Micskó (Lógó, 67.), Varga Z. (Szőllősi T., 55.) – Covic. Vezetőedző: Bognár György
VESZPRÉM: Varga T. – Garai, Hegedűs, Lang, Bosnjak (Nikolin, 76.) – Thiago, Molnár, Hevesi-Tóth, Leitold (Finta, 82.) – Novothny, Alex (Czvetkó, 86.). Vezetőedző: Vágó Attila
Gólszerző: Alex (0–1) a 40., Domokos (1–1) a 44. percben
Bognár György: – Igazságos döntetlen született, a Veszprém egyenrangú ellenfél volt. Azt azért kikérem magamnak, hogy egy húszéves bíró vagy partjelző kioktasson.
Vágó Attila: – Küzdelmes mérkőzésen helyzet itt, helyzet ott. Mindkét védelem sokat hibázott, ezek után igazságos a döntetlen.

15.forduló:
VESZPRÉM FC–GYIRMÓT FC 2–1 (1–1)
Veszprém, 300 néző. Vezette: Pintér Cs. (Huszár B., Hóbor P.)
VESZPRÉM: Kádár – Garai, Hegedűs, Lang, Bosnjak – Thiago, Hevesi Tóth, Molnár Z., Leitold (Finta, 71.) – Novothny (Pálfi, 87.), Alex (Nikolin, 84.). Vezetőedző: Vágó Attila
GYIRMÓT: Tarczy – Bognár Zs. (Lázár, 53.), Kozmér, Makra, Szabó Cs. – Molnár B.  – Weitner (Tóth N., 56.), Tóth B., Cseri (Czanik, 80.), Nagy L. – Laki B. Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Novothny (1–0) a 19., Laki B. (1–1) a 41., Molnár Z. (2–1) a 81. percben
Kiállítva: Nagy L. (második sárga lap után) a 73. percben

Vágó Attila: – Mindkét csapat támadófutballt mutatott be, amelyből megérdemelten mi jöttünk ki győztesen.
Soós Imre: – Sajnos a felesleges kiállítás megpecsételte a sorsunkat.